Sitemap
Künye

Isletmeci Hakkinda

Bild
Bay Süleyman Erze Türkiye'nin güneybatisinda bulunan Darica kentinde 17.01.1941 tarihinde dünyaya gelmistir.
Kendisi 1965 yilinda isci olarak Almanya'ya gelmis ve göcmen iscilerin bircogu gibi bir sanayi kurulusunda calismaya baslamis.

Bay Erze 1974 yilinda ticarete atilip gida maddeleri sattigi bir market acmis ve bu isi 1980 yilina kadar basariyla sürdürmüs. 1980 yilinda halen isletmesi devam eden bir firin acip degisik ekmek ve börek türleri, pide, döner pidesi ve lahmacun üretmeye baslamis.

Alman müsterilerin sürekli artan talepleri karsisinda Bay Erze 1999 yilinda ürünlerine dondu- rulmus lahmacunu eklemis. Bu is dalinda uzun yillara dayanan tecrübesi ve gida pazarinda Türk ürünlerinin payinin giderek artmasi sebebiyle Bay Erze 2002 yilinda isletmesine EG-tesisi (EG-Betrieb) lisansini aldiktan sonra satis bölgesini Avrupa geneline yaymaya karar vermis. Halen Yunanistan, Ispanya, Fransa, Belcika ve Hollanda'ya dagitim sürmekte

Isletme

Süleyman Erze'nin iki isletmesinden biri olan Tiefkühlbackwaren Erze GmbH (Erze dondurulmus firin ürünleri) 2 no.'lu Federal Otoban'a (BAB 2) 800 metrelik bir mesafede bulunmakta ve öbür isletme gibi özel sekilde yönetilmektedir. Tiefkühlbackwaren Erze GmbH perakende ve toptan satis yapan kuruluslara hitap eden doguya özgü derin dondurulmus gida maddeleri üreten bagimsiz bir tesistir. Bu isletme 21 yildan buyana lahmacun üretimi yapan Bay Süleyman Erze tarafindan 1999 yilinda kurulmustur.

Dondurulmus ürünler üzerindeki agirlikli calisma Süleyman Erze'nin tesebbüslerinde yeni bir devir acti. 1999 yilinda kurulan bu tesis iki yildan daha kisa bir zamanda Erze ailesinin is hayatinda öncelikli bir rol almaya baslamis. Is hacminin bu denli büyümesi sebebiyle sirket 01.01.2003 tarihi itibariyla GmbH'ya (Limited sirket) dönüstürülmüs.